Zaujímavosti

19 ročná mikulášanka nafúkala 1,25 promile

Liptovský Mikuláš: Len 19-ročná vodička z Liptovského Mikuláša viedla motorové vozidlo pod vplyvom alkoholu a nebolo ho málo!

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 19. týždni roku 2016 zaevidovala polícia na cestách celkom 47 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 9 nafúkalo nad 1 promile, u 8 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Dvaja vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, až u 28 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna

V sobotu 14. mája krátko po polnoci zastavila policajná hliadka v meste Liptovský Mikuláš vodičku vozidla VW Golf. 19 ročná vodička sa pri kontrole podrobila dychovej skúške, pri ktorej jej policajti namerali 0,60 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,25 promile.

V nedeľu 15. mája v dopoludňajších hodinách zastavila policajná hliadka v obci Važec vodiča vozidla Peugeot Boxer. 57 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,65 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,35 promile.

Vodič a vodička čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Stíhaní sú na slobode.

zdroj: KR PZ v Žiline
foto: ilustračné liptov112.sk