Krimi

33-ročný muž skončil v rukách polície


Na základe operatívnych informácií vykonali liptovskomikulášski policajti v uplynulých dňoch akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti, v okrese Liptovský Mikuláš.
V rukách policajtov skončil 33-ročný muž z Liptovského Mikuláša, ktorý podľa zistených informácií si mal od presne nestotožnenej osoby zadovážiť a prechovávať u seba bielu kryštalickú látku. Podozrivý muž po predchádzajúcej výzve policajtom dobrovoľne vydal jednu zatavenú plastovú striekačku a tri uzatvárateľné plastové vrecká s obsahom bielej kryštalickej látky. Zaistená látka bola zaslaná na kriminalistickú expertízu. Predbežným skúmaním časti zaisteného materiálu bolo zistené, že ide o pervitín v množstve, ktoré zodpovedná minimálne 483 jednotlivým bežným dávkam drogy.
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši obvinil 33-ročného muža zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a zároveň spracoval podnet na návrh na jeho vzatie väzby.

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania

Text + foto: PZ SR ZA