Výzvy

Alkohol za volantom v Ružomberku

Ružomberok: Podgurážený vodič na ružomberských cestách.

Podľa vyjadrenia policajnej hovorkyne z KR PZ v Žiline, dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 7. týždni roku 2016 zaevidovala polícia na cestách celkom 52 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 11 nafúkalo nad 1 promile, u 7 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile a jeden vodič sa dychovej skúške odmietol podrobiť. Piati vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, až u 28 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

V sobotu 20. februára v skorých ranných hodinách zastavila policajná hliadka v Ružomberku vodiča vozidla Renault 5, ktorý jazdil nekoordinovaným spôsobom jazdy zo strany na stranu. 23 ročný vodič sa následne podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu bolo namerané 0,79 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,65 promile.

Alkohol za volant nepatrí!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

zdroj: KR PZ v Žiline

foto:ilustračné