Nehody

Auto v protismere na diaľnici

V sobotu 10. 12. 2022 pár minút pred 17 tou hodinou došla na diaľnici D1 medzi Liptovským Jánom a Liptovským Mikulášom k vážnej dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel.

Krátko pred zrážkou dopravný servis jedného z rádií oznamoval auto pohybujúce sa na diaľnici pri Liptovskom Mikuláši v protismere.

Podľa doteraz zistených informácií vodič škody octavie pri jazde od obchodného centra na Kamennom poli nesprávne odbočil a vošiel do protismeru a smeroval na diaľnicu v smere na Poprad. Pri obci Závažná Poruba došlo žiaľ k čelnej zrážke.

Na miesto ihneď smerovali všetky dostupné záchranné zložky. Žiaľ, vodič škody octavie zomrel na následky zranení.

Diaľnica D1 bola až do neskorých večerných hodín uzatvorená a polícia autá odklánala na cestu 1/18.

Čo bolo príčinou tejto vážnej dopravnej nehody, už vyšetruje polícia.

Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť a zraneným účastníkom nehody prajeme skoré uzdravenie.

Foto:internet

Vyjadrenie polície :

TRAGICKÁ DOPRAVNÁ NEHODA
Dňa 10.12.2022 o 16.40 hod. došlo z doposiaľ presne nezistených príčin na diaľnici D1 v smere z Popradu na Liptovský Mikuláš k čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel Škody Octavie a Seatu Leon. Pri dopravnej nehode utrpel 60 ročný vodič Škody Octavie zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahol. 62 ročná spolujazdkyňa prevezená do nemocnice. U 20 ročného vodiča osobného motorového vozidla Seat Leon bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom a taktiež bol prevezený do nemocnice. U nebohého bola nariadená súdna pitva.
Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.
Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody neprejazdná. Doprava odklonená cez zjazd na Liptovský Peter.
❗Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.