FotogalériaZaujímavosti

Centrum mesta patrilo dobrovoľným hasičom

Text a foto: Michal Paška

Spoznali sme najlepších nielen v nočnom požiarom útoku, ale i v rámci 18. ročníka Okresnej hasičskej ligy.

Historické centrum Liptovského Mikuláša patrilo dobrovoľným hasičom. Dôvodom bola nočná súťaž v požiarnom útoku O pohár predsedu Dobrovoľného hasičského zboru mesta Liptovský Mikuláš, ktorá bola zároveň aj posledným, piatym kolom Okresnej hasičskej ligy.

V centre mesta sa v piatok 27. septembra 2019 do štartovnej listiny zapísalo spolu 29 tímov, čo je rekordná účasť. Ešte predtým, ako sa dobrovoľní hasiči pustili do zápasu s drahocenným časom, prebehla milá udalosť.
Štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič odovzdal čestnú plaketu rezortu Patrikovi Ferjancovi, predsedovi Dobrovoľného hasičského zboru v Liptovskej Ondrašovej. Stalo sa tak pri príležitosti nedávneho 95. výročia založenia zboru. Pavol Holbus, ktorého dobrovoľným hasičom určite netreba predstavovať, dostal čestnú plaketu pri príležitosti životného jubilea.


„Preteky boli, myslím, veľmi vydarené. Ukázali schopnosti a zručnosti hasičov v sťažených podmienkach za tmy, trať bola náročná. Budeme radi, keď tieto zručnosti ukážu aj pri skutočných zásahoch,“ povedala Eva Krajčiová, riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši.

„Som veľmi milo prekvapená, že do 18. ročníka Okresnej hasičskej ligy sa zapojilo viac tímov ako vlani. Dúfam, že v ďalšom ročníku privítame ešte viac družstiev. Postupne sú vybavované novou hasičskou technikou, bolo by dobré, keby trénovali nielen doma v hasičských staniciach, ale aj na súťažiach. Nech ľudia vidia, že sú pripravení,“ dodala okresná riaditeľka hasičov.

Od začiatku tohto roka mali dobrovoľní hasiči v okrese Liptovský Mikuláš 75 výjazdov.

Výsledky Nočnej súťaže v požiarnom útoku
Muži: 1. Oravská Poruba (18,594), 2. Liptovská Lúžna (20,281), 3. Východná (20,344).
Ženy: 1. Podtureň (24,250), 2. Oravská Poruba (26,780), 3. Liptovská Ondrašová (31,625).

18. ročník Okresnej hasičskej ligy
Muži: 1. Partizánska Ľupča (58 bodov), 2. Východná (50), 3. Krmeš – Vlachy (46).
Ženy: 1. Podtureň (46), 2. Liptovská Kokava (46), 3. Uhorská Ves (46).

Vyhodnotenie nočného preteku.
Vyhodnotenie Okresnej hasičskej ligy.
Vyhodnotenie Okresnej hasičskej ligy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *