Zaujímavosti

CESTA 1/18 ĽUBEĽA – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ SA ZAČNE KOMPLETNE REKONŠTRUOVAŤ

Dobrá správa pre motoristov a obyvateľom obcí v okolí cesty 1/18. Hlavný ťah sa bude kompletne rekonštruovať v dĺžke 10 km.

Ako uviedol na sociálnych sieťach starosta obce Ľubeľa Ing. Erik Gemzický PhD.

„Tankodróm medzi Ľubeľou a Lipt. Mikulášom sa stane minulosťou!

V podobných aktivitách pre zlepšenie života nás všetkých v Liptove budem pokračovať. Napríklad hlavný ťah mestom, cesta I/18 v meste, si zaslúži nový asfaltový koberec.

Na Slovenskej správe ciest bola podpísaná zmluva o dielo a dnes bola stavba odovzdaná zhotoviteľovi. Snaha nášho petičného výboru v zložení ja, Erik Gemzický, Ján Blcháč, Rudolf Urbanovič, Miroslav Kubáň, Ján Hollý a František Púčik – tak nebola márna. Páni, ďakujem vám za váš čas, snahu a tlak, ktorý sme spoločne vyvinuli, aby sa po Liptove dalo normálne jazdiť autom. Teším sa, že na budúci rok už budeme chodiť po novej ceste.


Teraz sa čaká na schválenie prenosného dopravného značenia. Na budúci týždeň by mal byť hotový harmonogram prác. Pravdepodobne začnú s vypilovaním drevín v okolí cesty.

Starosta Ľubele Erik Gemzický v najbližších voľbách kandiduje za poslanca VúC Žilina. Preto dnes v správe aj uviedol: „ak si na mňa spomeniete 29. októbra 2022, pri voľbách do zastupiteľstva ŽSK, mám číslo 9, tak ma to celkom poteší a povzbudí.“

zdroj: fcb Gemzický

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *