Zaujímavosti

Cez železničné priecestie neprejdete !

Cez železničné priecestie v Stošiciach autá týždeň neprejdú, obchádzať sa bude cez Podbreziny

Železnice SR budú koncom októbra rekonštruovať železničné priecestie, ktoré križuje Stošickú ulicu. Od 20. do 27. októbra bude priecestie pre motorové vozidlá neprejazdné, peší prechod železničiari chodcom umožnia. Obchádzka pre motoristov povedie cez Podbreziny. Súčasťou rekonštrukcie má byť aj oprava vozovky na Stošickej, ktorú urobí mesto. Dôvodom realizácie sú dopravno – bezpečnostné opatrenia, priecestie je v havarijnom stave.

„Vozidlá sa do Stošíc aj z tejto mestskej časti dostanú po dočasne vybudovanej obchádzkovej trase cez Podbreziny s odbočením na novú cestu v Nových Stošiciach a po dočasne vybudovanej spevnenej komunikácii s napojením na Stojšovu ulicu, teda ponad bývalé družstvo,“ priblížil riešenie dopravnej situácie v čase rekonštrukcie vedúci odboru dopravy Gabriel Lengyel.

Dočasná obchádzková komunikácia bude jednopruhová, striedanie smerov bude riadiť svetelná signalizácia.

„Takéto riešenie bolo jediné možné, a to najmä z majetkoprávnych dôvodov a kvôli možnosti napojenia na existujúcu komunikáciu v Nových Stošiciach,“ vysvetlil.

Vybudovanie dočasného priecestia nevedeli železničiari v tejto lokalite zabezpečiť.

Autobusy skončia na Stošickej

Spoje mestskej autobusovej dopravy budú mať v čase uzatvorenia priecestia koncovú zastávku na Stošickej pri benzínovej stanici, kde sa budú otáčať. Do Stošíc zachádzať nebudú. Cestujúci sa dostanú do mestskej časti cez prechod v blízkosti realizovaného priecestia.

Zdroj: Fcb Mesto LM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *