NehodyVýzvy

Čo bolo príčinou tragickej nehody motorkára

Polícia zverejnila prvé informácie k tragickej dopravnej nehode o ktorej sme vás informovali tu: https://liptov112.sk/tragicka-dopravna-nehoda-motorkara/

Vo štvrtok 12. mája v poobedných hodinách došlo na ceste prvej triedy, v okrese Liptovský Mikuláš k tragickej  dopravnej nehode.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 39 ročný vodič viedol motocykel značky YAMAHA po ceste prvej triedy, v smere od obce Liptovský Michal na obec Partizánska Ľupča.  Následne z doposiaľ presne nezistených príčin s motocyklom po prejazde pravotočivej zákruty narazil do ľavého zadného kolesa návesu, ktorý bol ťahaný  nákladným motorovým vozidlom SCANIA, ktoré viedol 48 ročný vodič. Pri dopravnej nehode utrpel 39 ročný vodič motocykla zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Vodič nákladného vozidla sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva.

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. 

VÝZVA POLÍCIE

Polícia opakovane upozorňuje vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky na zodpovedné správanie sa na cestách, na dodržiavanie zákona o cestnej premávke a potrebnú opatrnosť, ohľaduplnosť na cestách navzájom medzi všetkými účastníkmi cestnej premávky, motorovými aj nemotorovými. 

zdroj: PZ SR ZA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *