Zaujímavosti

Dobrovoľní hasiči dostali nové vozidlá

Text: Michal Paška, Richard Šopor
Foto: Michal Paška

16 nových zásahových vozidiel Iveco Daily dnes dobrovoľným hasičom v Liptove odovzdala ministerka vnútra SR Denisa Saková spolu so štátnym tajomníkom rezortu Rudolfom Urbanovičom, prezidentom Hasičského a záchranného zboru Slovenskej republiky Alexandrom Nejedlým a Vendelínom Horváthom, generálnym sekretárom Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR.

Dopoludnia si pred Hotelom Kultúra v Ružomberku prevzali nové vozidlá dobrovoľní hasiči z Hubovej, Ľubochne a Lúčok. Krátko popoludní sa z nového auta začali tešiť aj v Liptovskej Štiavnici, do ktorej Denisa Saková zavítala tiež.

Nepochybne hlavný program sa popoludní odohrával v historickom centre Liptovského Mikuláša. Tu bolo pre dobrovoľné hasičské zbory odovzdaných až 11 vozidiel. Liptovská Kokava, Važec, Liptovský Peter, Pribylina, Liptovský Mikuláš, Krmeš – Vlachy, Závažná Poruba, Svätý Kríž, Ploštín, Liptovský Hrádok, Galovany – to je zoznam tých obcí a miest, ktorých zástupcovia si prevzali kľúče od nových vozidiel.

Podvečer sa ešte uskutočnilo odovzdávanie nového vozidla v Dúbrave, ktorá je rodnou obcou štátneho tajomníka Rudolfa Urbanoviča. Aj tu sa všetkým aktérom slávnostného dňa dostalo veľmi milého privítania.

„Veľmi ma, nielen ako štátneho tajomníka, ale aj Liptáka teší, že sme zmodernizovali technické vybavenie dobrovoľných hasičov aj v našom regióne. Pri každej príležitosti zvyknem hovoriť, že rezort vnútra si nesmierne váži prácu dobrovoľných hasičov a že urobíme všetko preto, aby sa ich podmienky postupne zlepšovali. Dnešná akcia je najlepším dôkazom toho, že neostáva len pri sľuboch. Teší ma, že do nášho regiónu prišla aj pani ministerka Denisa Saková, ktorej sa v Liptove veľmi páčilo,“ povedal Rudolf Urbanovič.

Marek Poliak, veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru mesta Liptovský Mikuláš, ocenil pomoc rezortu vnútra. „Ďakujeme za skvelého pomocníka a potrebnú výmenu techniky. Verím, že nám bude dobre slúžiť a vždy nás bezpečne dopraví do cieľa. Dúfam, že nám bude slúžiť minimálne tak dlho a dobre ako stará technika, ktorá nikdy nezradila,“ zaželal si.

Rozhovor s ministerkou vnútra SR Denisou Sakovou, ktorý poskytla portálu www.liptov112.sk, zverejníme v krátkom čase.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *