Zaujímavosti

Dobrovoľní hasiči opäť pomáhali

Kráľová Lehota 18. Júla 2021

Zo stredy na štvrtok 15. Júla 2021 v nočných hodinách sa Liptovom prehnala silná búrka, spojená so silným nárazový vetrom, ktoré vo viacerých obciach horného Liptova napáchali obrovské materiálne škody.

V obci Kráľová Lehota nápor silného vetra nevydržala plechová strecha na detskom domove. Vietor ju v noci strhol a odfúkol do susednej záhrady, kde tvorila prekážku. Keďže vedenie detského domova nevedelo zabezpečiť dostatočné množstvo ľudskej sily na odpratanie tejto strechy, obrátili sa na členov dobrovoľných hasičských zborov o pomoc.

21 hasičov z obcí Liptovský Hrádok, Východná, Malužiná a Liptovská Kokava spoločne s miestnymi hasičmi sa stretli v Kráľovej Lehote v nedeľu ráno o 7:30hod a za pomoci sekier a karbobrúsiek strechu pracne rozoberali a znášali na pozemok detského domova. Po necelých troch hodinách bola záhrada vyčistená a odovzdaná majiteľovi.

Dobrovoľní hasiči opäť raz pomáhali a tak naplnili svoje heslo, Bohu na slávu, blížnemu na pomoc. Bez váhania išli pomáhať aj v nedeľu, kedy väčšina ľudí doma oddychuje.

Posledné dni sa počasie veľmi rýchlo mení a každý deň SHMÚ vydáva výstrahy pred zlým počasím. Silný vietor spojený s búrkou dokážu behom pár minút napáchať obrovské škody na majetku. Dávajte si pozor na seba a svoj majetok.