Výzvy

Dopravné obmedzenie na ceste I/18

Žilina/Strečno: Nedeľu čo nedeľu sa veľa Liptákov sťahuje za prácou, alebo školou na západ Slovenska. Túto nedeľu treba však ale počítať s obmedzeniami.

Na hlavnom ťahu do Žiliny a to konkrétne na štátnej ceste I/18 (most Zlatné) sa bude vykonávať monitoring mostného objektu.

Ako uviedol hovorca KR PZ SR Radko Moravčík: „Počas monitoringu mosta budú vykonané štyri krátkodobé merania v trvaní cca 20 minút. V smere od Martina bude doprava na cca 20 minút úplne zastavená. Smer od Žiliny bude odklonený po ceste III/2088 a III/2089 (v smere na obec Stráňavy). Premávka bude regulovaná náležite poučenými a vystrojenými osobami. V prípade potreby bude cestná premávka riadená a usmerňovaná príslušníkmi Policajného zboru. Po vykonaní jednotlivých meraní bude premávka obnovená v obidvoch smeroch na minimálne 30 minút“.

Na záver dodal: „Polícia žiada vodičov motorových vozidiel o zvýšenú pozornosť v tomto úseku, trpezlivosť, ohľaduplnosť a dôsledné rešpektovanie dočasného dopravného značenia a osôb regulujúcich dopravu“.

Foto: ilustračné, www.liptov112.sk