Nehody

Dve obete rannej nehody

V noci zo včera na dnes došlo v Ružomberku k dopravnej nehode.
Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 26 ročný vodič viedol vozidlo Mercedes-Benz Sprinter po miestnej komunikácii. Následne vošiel s vozidlom na cestu prvej triedy v smere na Žilinu, kde došlo k zrážke s autobusom Mercedes-Benz, ktorý viedol v smere od Žiliny na Ružomberok 43 ročný vodič. Pri dopravnej nehode utrpeli 26 ročný vodič a jeho 23 ročná spolujazdkyňa zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahli. Ďalších viac ako 20 osôb bolo prevezených na ošetrenie do nemocníc. Alkohol u vodiča autobusu vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva.
Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.
Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti dopravu usmerňovali a odkláňali po náhradných trasách.

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

foto: KR PZ SR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *