Zaujímavosti

FACEBOOKY SLOVÁKOV V TÝCHTO DŇOCH OVLÁDLI PODVODNÍCI: AKO SA NENECHAŤ OKLAMAŤ?

FACEBOOKY SLOVÁKOV V TÝCHTO DŇOCH OVLÁDLI PODVODNÍCI: AKO SA NENECHAŤ OKLAMAŤ?

⚠️Pozor! Tento podvod je extrémne rafinovaný❗️⚠️

AKO VYZERÁ V PRAXI?

1️⃣✅ NAPÍŠE VÁM VÁŠ PRIATEĽ – Z jeho skutočného účtu. Ale pozor! Jeho účet mu už ukradli, za jeho fotkou sa totiž skrýva podvodník.

2️⃣✅ POPROSÍ VÁS O TELEFÓNNE ČÍSLO – Správa od neho vyzerá presne tak ako na obrázku. Poprosí vás o vaše telefónne číslo. Vy mu ho pošlete, prečo by aj nie, keď si ho prosí kamarát. Podvodník však vie, že vy to číslo máte prepojené s vašim účtom na Facebooku.

3️⃣✅ SMS SPRÁVOU VÁM PRÍDE KÓD – Podvodník sa pokúsi vašim telefónnym číslom prihlásiť, ale keďže nebude vedieť heslo, požiada o jeho obnovenie. Klikne na možnosť – resetovať heslo cez SMS kód. Ten vám príde do správy.

4️⃣✅ KÓD PRE KAMARÁTA – Kamarát vám cez správu na Facebooku vysvetlí, že mu ten kód máte poslať, lebo vám poslal iba SMS súťaž. Myslíte si, že veď vy nič neplatíte, žiadne SMS nikomu neposielate, kto by vás mohol oklamať. Ale práve ste podvodníkovi odovzdali kód, cez ktorý sa môže dostať k vášmu účtu.

5️⃣✅ ZMENÍ VÁM HESLO A NAPÍŠE VAŠIM PRIATEĽOM – Už je takmer nereálne dostať sa späť k svojmu účtu. Podvodník tak získal ďalší účet a teraz vo vašom mene bude klamať vašich priateľov.

⚠️ AKO SA TOMU VYHNÚŤ? ⚠️

🔴 UPOZORNITE VAŠICH PRIATEĽOV 🔴
Tento podvod v posledných hodinách rapídne naberá na intenzite. Dajte vedieť vašim priateľom, na čo si dávať pozor.

🔴NIKOMU NEPOSIELAJTE KÓDY Z SMS 🔴
Všímajte si podozrivú konverzáciu. Ak od vás kamarát nikdy číslo kvôli súťažiam nepýtal, niečo na tom asi nesedí.

🔴DVOJSTUPŇOVÁ VERIFIKÁCIA 🔴
Nastavte si ju v nastaveniach hneď. Vždy, keď sa budete prihlasovať, Facebook bude na prihlásenie vyžadovať overenie 2 spôsobmi. Podvodníkovi tak sťažíte prístup. Každopádne, kódy, ktoré vám prídu, mu v žiadnom prípade nesmiete poslať.