Zaujímavosti

Hasiči majú plné ruky práce

Vplyvom náhleho oteplenia dochádza na viacerých miestach nášho okresu k zatápaniu rodinných domov, pivníc, ciest a iných miest vodou z topiaceho sa snehu. Vybrežujú sa potoky a kanály v rôznych častiach našich miest a obcí. Potok Dovalovec pretekajúci mestskou časťou Dovalovo atakuje druhý stupeň povodňovej aktivity. V nedeľu 19. 02. 2023 o 18:30 hod dosiahol výšku hladiny 94 cm a hladina stále stúpa. Druhá rieka Biely Váh pri stanici Východná v tom istom čase dosiahla výšku hladiny 176 cm a bol vyhlásený 1. stupeň povodňovej aktivity. Naše najväčšie rieky Váh a Belá zatiaľ nezaznamenali zvyšovanie svojich hladín.

Hasiči za pomoci čerpadiel a vecných prostriedkov pomáhajú na postihnutých miestach s odčerpávaním vody. Do boja s ľadom, snehom a vodou bola nasadená aj ťažká technika. Podľa predpovedí meteorológov sa v najbližších dňoch budú denné teploty pohybovať v plusových číslach v spojení s dažďom.

Počet výjazdov hasičov sa od včerajšieho dňa počíta na desiatky. Do výjazdov sú povolávané aj dobrovoľné hasičské zbory so svojou technikou.

DHZO Liptovský Trnovec zasahujú v Ižipovciach

DHZO Svätý Kríž zasahuje vo svojej obci
DHZo Liptovská Porúbka zasahuje v Dovalove na potoku Dovalovec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *