Nezaradené

Hasiči oslávili svoj sviatok

Pripomenuli sme si sviatok patróna hasičov

Mestský športový areál pri Belej v Liptovskom Hrádku bol dejiskom celookresnej oslavy sviatku sv. Floriána – patróna hasičov. Podujatie v stredu 4. mája 2022 navštívili stovky detí z materských a základných škôl, pre ktoré bol pripravený pestrý program pozostávajúci z viacerých súťaží. Chýbať samozrejme nemohla ani prehliadka hasičskej techniky a výstroje hasičov, ktorú si deti aj s radosťou vyskúšali.

„Ďakujeme veľmi pekne dobrovoľným hasičským zborom z regiónu horného Liptova, že deťom venovali svoj čas a pripravili pre ne vydarené podujatie. Som rád, že tento rok sme si sviatok sv. Floriána – patróna hasičov pripomenuli práve v našom meste,“ povedal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

Keďže oslavy mali celookresný rámec, do Liptovského Hrádku prišiel aj viceprimátor zo susedného Liptovského Mikuláša Rudolf Urbanovič. Vydareným podujatím sprevádzal Patrik Ferjanc, tajomník Územnej organizácie Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky v Liptovskom Mikuláši, ktorý privítal aj Evu Krajčiovú, riaditeľku Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši. Tá zvedavým divákom predstavila náročnú prácu hasičov, ktorí zasahujú nielen pri hasení požiarov, ale napríklad aj pri dopravných nehodách či množstve iných výjazdov technického charakteru. Profesionálnym hasičom sú pri zásahoch veľakrát nápomocní aj tí dobrovoľní, ktorých prácu riaditeľka veľmi vyzdvihla a poďakovala za spoluprácu.

Oslavu sviatku sv. Floriána – patróna hasičov pripravili Územná organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky v Liptovskom Mikuláši, mesto Liptovský Hrádok a Dobrovoľné hasičské zbory okolitých obcí mesta Liptovský Hrádok.

DHZ Liptovská Kokava – DHZ Pribylina – DHZ Liptovský Peter – DHZ Hybe – DHZ Východná – DHZ Važec – DHZ Malužiná – DHZ Liptovská Porúbka – DHZ Liptovský Mikuláš – Ondrašová

Text a foto: Michal Paška

https://www.liptovskyhradok.sk/oznamy/pripomenuli-sme-si-sviatok-patrona-hasicov.html