FotogalériaZaujímavosti

Hasičská nedeľa našimi očami

Text a foto: Michal Paška

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline dnes bolo dejiskom Hasičskej nedele, prinášame vám fotogalériu z tejto akcie.

Jej program začal aktívom zaslúžilých členov Dobrovoľnej požiarnej ochrany v okrese Liptovský Mikuláš. Po slávnostnom sprievode nasledovali príhovory hostí, medzi ktorými boli aj štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič, prezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Pavol Ceľuch, riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši Eva Krajčiová, primátor Liptovského Hrádku a predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger a tajomník Územnej organizácie Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Liptovskom Mikuláši Patrik Ferianc.

Priestory Múzea liptovskej dediny už potom patrili prezentácii historickej a modernej hasičskej techniky a netradičnej súťaži hasičských družstiev O richtársku palicu. Prvenstvo tentoraz putovalo do Jamníka.

Okrem profesionálnych hasičov zo staníc v Liptovskom Hrádku a v Liptovskom Mikuláši boli na Hasičskej nedeli aj dobrovoľné hasičské zbory z Pribyliny, z jej družobnej obce Ropice, z Liptovskej Kokavy, z Vavrišova, z Liptovského Trnovca, z Jamníka, z Liptovského Hrádku, z Liptovskej Porúbky, z Hýb, z Malužinej a z Východnej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *