Nehody

Hrozivo vyzerajúca dopravná nehoda v Ružomberku

Ružomberok: Mladý vodič nedal prednosť v jazde a zrazil sa na križovatke s iným osobným motorovým vozidlo v ktorom sedeli štyri deti a rodičia.

V nedeľu podvečer na ulici Obvodovej v Ružomberku mladý len 19 ročný vodič nerešpektoval dopravné značenie daj prednosť v jazde a nabúral do iného motorového vozidla v ktorom sa viezla 6 členná rodinka. Auto po náraze skončilo v stĺpe, ktorý zlomilo a následne ostalo na streche.

„Traja chlapci vo veku 11, 10 a 6 rokov utrpeli úrazy hlavy, boli pri vedomí a záchranári ich po prvotnom ošetrení transportovali do nemocnice v Ružomberku“ konštatoval Boris Chmel, HOVORCA OS ZZS. Najmladšie, len 4 ročné dieťa nepotrebovalo lekárske ošetrenie.

Na miesto udalosti sa dostavili ružomberskí hasiči, ktorí autá zabezpečili  proti vzniku požiaru.vozidlo.  Uniknuté phm sme zasypali vapexom.

„Alkohol u vodičov vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. Policajti na mieste zadržali 19 ročnému vodičovi vodičský preukaz. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 5.000.-€.“ skonštatoval Radko Moravčík, HOVORCA KR PZ ŽILINA