FotogalériaNehody

Hrozivo vyzerajúca nehoda, aj požiar chaty

Okres Liptovský Mikuláš: Zelený štvrtok dal liptovskomikulášskym hasičom zabrať, zo stanice vyrazili na výjazd celkovo päťkrát.

Prvé hlásenie prišlo z Podbrezín. V jednom z bytov sa mala nachádzať staršia pani, ktorá si pravdepodobne po zranení nedokázala sama otvoriť dvere. Všetky záchranné zložky zalarmovali príbuzní, ktorým sa dlhšie nehlásila. Hasiči byt otvorili a záchranári pani previezli do nemocnice. Kým jedna posádka zasahovala na Podbrezinách, ďalšia vyrazila na zásah do Palúdzkej. Pred miestnymi potravinami horel plechový kontajner.

Ďalšie hlásenie prišlo krátko pred pol druhou poobede. Na kruhovom objazde na nábreží bol vytečený olej z jedného vozidla. Hasičov na miesto privolala polícia. Hasiči vytečený olej zasypali sorbentom a cestu očistili.

Ďalším miestom, kam mierili hasiči bola Bukovina. Pred 17-tou hodinou ich tam na dvoch vozidlách vyslali k požiaru chaty. Po príchode sa z chaty valil dym. Hasiči zistili, že požiarom je zasiahnuté okolie krbu a komína. Keďže priestor bol silne zadymený, zasahovali v dýchacích prístrojoch. Pre presnú príčinu vzniku požiaru bol na miesto povolaný aj zisťovateľ príčin požiaru.

V čase návratu zasahujúcich hasičov z Bukoviny dostali ďalšie hlásenie. Tentokrát o dopravnej nehode na ceste I/18 v smere z Liptovského Mikuláša, do Liptovského Hrádku, pri odbočke do Uhorskej Vsi. Na miesto boli vyslaní hasiči na jednom vozidle, ktorí zistili, že sa jedná ozrážku dvoch vozidiel, pričom jedno skončilo mimo cesty. Na mieste zasahovali aj dve posádky záchranárov, no nehoda sa nevyžiadala prevoz žiadneho účastníka do nemocnice. Hasiči vykonali na vozidlách protipožiarne opatrenia a usmerňovali dopravu. Príčiny nehody vyšetruje dopravná polícia.