FotogalériaNehody

Hrozivo vyzerajúca nehoda v Liptovskom Hrádku

Liptovský Hrádok: Riskantná jazda skončila dopravnou nehodu.

Krátko po 19. hodine zamestnala všetky záchranárske zložky v meste dopravná nehoda motorového vozidla, ktoré skončilo mimo vozovky.

Podľa našich zistení vodič uvedeného motorového vozidla prechádzal mestom riskantnou jazdou v protismere s vyššou  rýchlosťou, a tá skončila pred železničným nadjazdom hrozivo vyzerajúcou dopravnou nehodou. Auto prerazilo zábradlie a skončilo mimo vozovky na schodisku, ktoré slúži chodcom.  Vodič sa na mieste podrobil dychovej skúške, ktorá pre neho nedopadla najlepšie. V dychu mu namerali skoro dve promile alkoholu. Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz. Našťastie, v uvedenom čase na na chodníku ani schodisku nenachádzali osoby, a tak si nehoda nevyžiadala žiadne zranenia.

Na mieste udalosti zasahovali príslušníci HaZZ z útvaru v Liptovskom Hrádku, ktorí vozidlo zabezpečili proti vzniku požiaru a uniknuté prevádzkové kvapaliny zasypali sorbentom.  Premávku na frekventovanej komunikácii riadila mestská a štátna polícia.  Po zdokumentovaní miesta dopravnej nehody bola povolaná jednotka z hasičskej stanice v Liptovskom Mikuláši, ktorá havarované vozidlo vytiahla navijakom na cestu. Vrak vozidla následne odviezla privolaná odťahová služba.