FotogalériaNehody

Hrozivo vyzerajúca nehoda pri Svätom Kríži

Svätý Kríž: O trištvrte na osem večer boli všetky zložky privolané k nehode jedného vozidla na ceste I/18 v blízkosti odbočky do obce.

Ako prvá na mieste zasahovala hliadka dopravnej polície, ktorá zistila, že vozidlo zišlo z cesty, krovinatým porastom popri ceste prešlo približne sto metrov a zastavilo sa až o strom, asi 30 metrov od cesty . Vo vozidle sa v tom čase nachádzala jedna osoba, ktorá sa po náraze dostala von. Keďže muž vykazoval známky požitia alkoholu, bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Príčina jeho dezorientácie a tak isto malátnosti bola odhalená po príchode záchranárov. Tí po zmeraní hodnoty cukru v krvi zistili, že muž má hypoglykémiu. Okamžite mu bol podaný cukor a muž sa do niekoľkých minút prebral. Po prvotnom ošetrení bol transportovaný do nemocnice.

Na mieste zasahovali aj hasiči z Liptovského Mikuláša, ktorí prehľadali okolie vozidla, či sa v ňom nik ďalší nenachádzal. Auto zabezpečili proti vzniku požiaru, prevádzkové kvapaliny neunikli. Po zadokumentovaní nehody, hasiči pomocou navijaku na vozidle, auto vytiahli späť k ceste. Počas vyťahovania vozidla bola cesta na niekoľko minút uzavretá.