FotogalériaZaujímavosti

Husté sneženie komplikovalo dopravu

Sneženie, ktoré zasiahlo región, spôsobilo v doprave množstvo problémov po celom Liptove.

Sneh spôsobil najvážnejšie komplikácie na Donovaloch, ktoré boli úplne uzavreté pre všetky vozidlá. Až neskôr ich polícia sprejazdnila pre osobné autá.

V liptovskomikulášskom okrese začalo sneženie robiť problémy na cestách okolo 16-tej hodiny popoludní. V Jasnej, časti Lúčky, došlo k menšej dopravnej nehode, v ktorej dôsledku bol jeden pruh blokovaný. Niektoré z áut, ktoré zastali v kopci sa mali problém rozbehnúť. Cestu blokovalo aj niekoľko autobusov, ktoré sa pohli až po tom, ako miestom prešiel posýpač.

Ďalším kritickým miestom bola križovatka na Celinách, v Liptovskom Hrádku. Kamióny sa tu nedokázali pohnúť do mierneho kopca. Na mieste usmerňovali dopravu mestskí policajti z Liptovského Hrádku a skriženým kamiónom pomohol posýpač z technických služieb v LH. Počas odstraňovania prekážok z cesty bola v mieste výrazne obmedzená, až zastavená doprava.

Tretím miestom, ktoré sa nám podarilo zmapovať, bol horský priechod Huty. Približne o 19-tej hodine boli cesty na priechode v takom stave, že polícia upozorňovala vodičov, ktorí nemali reťaze, alebo auto vybavené pohonom 4×4, aby radšej zvolili obchádzkovú trasu na Oravu cez Ružomberok a Dolný Kubín.

Silné sneženie zamestnalo aj hasičov. Tí z Liptovského Hrádku zasahovali na severnej diaľnici D1 medzi Východnou a Važcom, v smere do Popradu, kde skrížený kamión blokoval jeden jazdný pruh. Hasiči kamión vytiahli a spolu s Národnou diaľničnou spoločnosťou uvedený úsek sprejazdnili. Ružomberskí hasiči boli zase po 20-tej hodine privolaní k padnutému stromu na ceste pri Korytnici.

Tím Liptov112 bol v teréne viac ako 5 hodín, počas ktorých sme sa snažili situáciu zmapovať čo najlepšie. Mnohým vodičom sme však pomohli aj osobne, či už potlačením áut, alebo usmerňovaním dopravy v kritických úsekoch.