FotogalériaPožiare

V Hybiach opäť horelo humno

Hybe: Krátko pred polnocou susedia spozorovali plamene na hospodárskej budove

Včera približne  o 23:45 bola na tiesňovú linku hasičov prijatá správa o požiari hospodárskej budovy v tesnej blízkosti rodinného domu  v obci Hybe.

Na miesto ihneď vyrazila trojčlenná posádka profesionálnych hasičov zo stanice v Liptovskom Hrádku a taktiež posádka z útvaru v Liptovskom Mikuláši.  Za malú chvíľu  sa dostavili aj  dobrovoľní hasiči z Hýb.

Kedže hospodárska budova bola plná uskladneného suchého sena, požiar sa šíril veľmi rýchlo a za krátku chvíľku pohltil celú strechu. Rodinný dom, ktorý bol v tesnej blízkosti museli hasiči ochladzovať vodou, aby sa nevznietil.

Na miesto bola privolaná aj rýchla zdravotná pomoc, nakoľko sa tri  civilné osoby nadýchali splodín horenia. Do skorého rána hasiči vynášali na dvor zhorené seno a dohášali ohniská. Zisťovateľ príčin požiaru Hasičského a záchranného zboru nevedel na mieste s presnosťou určiť príčinu požiaru. V tomto prípade prebieha vyšetrovanie.

Zaujímavosťou je,  že len nedávno, 17. júna 2016 na tom istom mieste zhoreli tri humná…. https://liptov112.sk/hybiach-zhoreli-humna/