Aktuálne z hôrFotogalériaZaujímavosti

Desiatky popadaných stromov zatarasili cestu do Jasnej

Silný vietor, pred ktorým varovali meterológovia výstrahou tretieho stupňa, narobil v Demänovskej doline obrovské problémy. Cesta do Jasnej bola niekoľko hodín úplne uzavretá!

Krátko po 20-tej hodine boli liptovskomikulášski hasiči vyslaní k padnutému stromu na ceste, ktorá vedie Demänovskou dolinou. Na mieste však zistili, že silný vietor nevyvrátil jeden, ale niekoľko stromov. Hasiči sa pokúšali cestu sprejazdniť, no ďalšie padajúce stromy im ich príjazdovú cestu úplne zablokovali. Na miesto im preto vyrazili pomôcť ďalší kolegovia, ktorí sa cestu snažili od popadaných stromov uvoľniť. Situácia v Demänovskej doline však bola natoľko vážna, že hasiči pre svoju bezpečnosť práce prerušili a počkali, kým sa vietor nezmierni. Po pár hodinách sa profesionáli spoločne so zamestnancami obce Demänovská dolina, horskými záchranármi a dobrovoľnými hasičmi z MHZ Liptovská Ondrašová opäť pokúsili cestu sprejazdniť, čo sa im aj podarilo.

Obecní pracovníci použili na odstraňovanie stromov z cesty aj traktor, ktorý práce výrazne urýchlil. Cestu sa tak po viac ako štyroch hodinách podarilo uvoľniť a ubytovaní turisti, či obyvatelia obce sa tak mohli dostať do svojich obydlí.

Redakcia liptov112 bola celý čas na mieste udalosti, kde sme mapovali situáciu a informovali vás pomocou našej stránky na sociálnej sieti Facebook. Teraz vám prinášame exkluzívne fotografie!