FotogalériaNehody

Kamión prerazil zvodidlá, zablokoval celú diaľnicu

Dechtáre: Nehoda kamiónu s drevom po desiatej hodine ráno zablokovala diaľnicu v oboch smeroch.

Pod hrozivo vyzerajúcu nehodu sa zrejme podpísala technická porucha na ťahači. Mladý 25-ročný kamionista smeroval po diaľnici z Liptovského Mikuláša smerom do Ružomberka. Niekoľko kilometrov pred odpočívadlom Dechtáre mu zrejme praskla predná pneumatika a vozidlo sa tak stalo neovládateľným. Prerazilo stredové zvodidlá a skončilo prevrátené na pravom boku v protismere. Drevo na korbe kamiónu sa rozsypalo po celej diaľnici. Vodič ostal v kabíne zakliesnený a na pomoc mu preto vyrazili hasiči z Liptovského Mikuláša a ich kolegovia z Liptovského Hrádku. Hasiči pomocou hydraulického náradia rozstrihli časť strechy kamiónu a zraneného vodiča odovzdali do opatery záchranárov. Tí ho so zraneniami hlavy previezli do nemocnice.

Presné príčiny nehody vyšetruje polícia, ktorá ju zadokumentovala. Vykonanou dychovou skúškou bol na mieste u vodiča alkohol vylúčený. Počas dokumentovania nehody a odstraňovania následkov bola diaľnica na nevyhnutnú dobu uzatvorená v oboch smeroch.

Obchádzka viedla po ceste I/18, ktorá nápor vozidiel nezvládala a tak vodiči na vjazde do Liptovského Mikuláša stáli v rozsiahlych kolónach.