FotogalériaPožiareVideo

Kamión zhorel takmer do tla

Liptovský Mikuláš: Pár minút po jednej hodine v noci smerovali hasiči k požiaru kamióna na ulicu 1. mája, neďaleko čerpacej stanice, v tesnej blízkosti predajne s autodielmi.

Rozsiahly požiar a šľahajúce plamene bolo vidieť už z diaľky niekoľko sto metrov. Na miesto vyrazili hasiči zo stanice v Liptovskom Mikuláši na dvoch vozidlách, no postupne na miesto zásahu prišli aj dve posádky hasičov z Liptovského Hrádku a ďalšia posádka zo stanice v Liptovskom Mikuláši. Na hasenie požiaru nasadili hasiči ťažkú penu. Veľkým nebezpečenstvom pri požiari boli pneumatiky kamióna, ktoré postupne vybuchovali, ako aj nádrže s naftou, ktorej bolo v kamióne okolo 600 litrov. Hasenie požiaru prebiehalo z oboch strán kamióna, pomocou štyroch útočných prúdov. Keďže bol celý priestor silne zadymený, hasiči používali pri likvidácií požiaru dýchacie prístroje. Hasiči taktiež museli skontrolovať kabínu vozidla či sa v nej nik nenachádza, no keďže bola zamknutá, dvere otvorili až za pomoci hydraulického náradia. Po uhasení požiaru hasiči museli z priestoru návesu vyložiť 5 ton tlejúceho tovaru, čo kamión prevážal. Hlavný ťah mestom bol pre likvidáciu požiaru dve hodiny uzavretý, dopravu usmerňovala polícia. Keďže pravdepodobnou príčinou požiaru bolo úmyselné zapálenie, na miesto bol privolaný aj zisťovateľ príčin požiaru a vyšetrovateľ Policajného zboru. Škoda na vozidle bola zástupcom firmy, ktorý sa dostavil na miesto udalosti, odhadnutá na 45 000 € a škoda na tovare je 20 000 €.

Len v nedeľu nad ránom na tom istom mieste horel kamión tej istej firmy. O tomto požiari sme vás taktiež informovali. Pri nedeľnom požiari však zhorela len časť plachty návesu a požiar nespôsobil narozdiel od dnešného väčšie škody.

Aj napriek tomu, že kamión zhorel takmer celý, hasičom, ktorí na mieste zasahovali patrí veľký obdiv, pretože aj napriek veľkému nebezpečenstvu, ktoré predstavovali vybuchujúce pneumatiky a nafta v nádržiach, dokázali požiar dostať pod kontrolu vo veľmi krátkom čase a zabránili tak väčším škodám.