FotogalériaZaujímavosti

Na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Žiline opäť tiekla krv

Žilina: V stredu 6. apríla 2016 od 8.oo hodiny prebiehala na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Žiline dobrovoľná akcia pod názvom ,,Policajná kvapka krvi“. Záštitu nad ušľachtilou akciou prevzal, tak ako aj v minulom roku, riaditeľ krajského riaditeľstva plk. Mgr. Ivan Špánik, ktorý ju aj opätovne inicioval.  V minulom roku zorganizovalo KR PZ v Žiline dve akcie ,,Policajná kvapka krvi“ v máji a v novembri . Celkovo sa na nich zúčastnilo 131 dobrovoľných darcov krvi, ktorí darovali takmer 54.000 mililitrov krvi.  Cieľom akcie bolo neustále podporovať darovanie krvi, tohto nenahraditeľného orgánu, a tak  naďalej rozširovať rady dobrovoľných darcov krvi aj na krajskom riaditeľstve.  O dobrovoľné darovanie krvi prejavilo záujem celkovo 57 policajtov a občianskych zamestnancov, aj z Centra podpory Žilina.  Celkovo  bolo darovaných takmer 25.000 mililitrov krvi. Medzi dobrovoľnými darcami boli aj viacerí, ktorí sú viacnásobnými darcami krvi a držiteľmi Jánskeho plakety. Policajti aj takouto formou chceli naplniť poslanie polície ,, Pomáhať a chrániť“.

 

Akcia nebola určite posledná a krajské riaditeľstvo bude aj v budúcnosti organizovať ,,Policajnú kvapku krvi“ a tak nezištne pomáhať tým, ktorí to bezprostredne potrebujú.

 

Za náš okres Liptovský Mikuláš sa akcie zúčastnili piati členovia polície, traja príslušníci z obvodného oddelenia z Liptovského Mikuláša, vedúci oddelenia služobnej kynológie a príslušníčka Dopravného inšpektorátu v Liptovskom Mikuláši.

 

zdroj + foto: KR PZ SR v Žiline