Liptáčka sa stala majsterkou SR v biatlone

Eva Lehotská sa cez víkend stala majsterkou Slovenskej republiky v biatlone vo svojej kategórii.

Majstrovstvá Slovenskej republiky 2018/2019 sa konali v Osrblí v dňoch 23. a 24. februára 2019. Vo svoje kategórii vytrvalostné preteky ženy 23 – 39 rokov získala zlatú medailu v nedeľu a stala sa Majsterkou SR. V rýchlostných pretekoch v sobotu získala bronzovú medailu.

Evu Lehotskú netreba nejako zvlášť predstavovať. Veľmi známa je pre každého vodiča na liptovským cestách, nakoľko je príslušníčkou Policajného zboru na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši na odbore dopravnej polície. Denno denne ju môžete stretnúť v teréne, kde vám neunikne jej vždy usmiata tvár.

Eva Lehotská sa športu venuje od malička. Človek by povedal, že sa s bežkami už narodila. Každú svoju voľnú chvíľku venuje športu a lyžiam. Obľubuje vysokohorské túry do Vysokých a Nízkych Tatier. V zimnom období často navštevuje lyžiarske trate na Liptovskej Kokave. Jej izbu zdobí vitrína plná rôznych ocenení, medailí a to nie len zo Slovenska ale aj zo zahraničia. Najcennejšie medaily sú z Kanadského Quebecku, kde v roku 2015 absolvovala Zimné svetové olympijské hry a domov si doniesla tri zlaté a jednu striebornú medailu.