Krimi

Lúpežné prepadnutie predajne v Hrádku

V stredu 07. 07. 2021 v poobedňajších hodinách došlo k lúpežnému prepadnutiu predajne syrov na ulici Slovenského národného povstania v Liptovskom Hrádku.

Krátko po otvorení prevádzky do tejto vstúpil muž v šiltovke a okuliaroch s rúškom, kde si od predávajúceho pýtal peniaze. Tento mu ich odmietal vydať a upozornil ho, že kontaktuje rodičov. V tom okamihu útočník udrel päsťou pracovníka do oblasti tváre, strhol mu retiazku s príveskom zo žltého kovu z hrdla. Predávajúci v strachu o svoje zdravie mu vydal hotovosť, ktorú mal v tom čase v pokladni. Pri odchode útočník zobral zo stola aj mobilný telefón, aby si napadnutý nevedel zavolať pomoc.

Následne predavač predajňu uzatvoril a odišiel do blízkeho rodinného domu, kde túto skutočnosť oznámil rodičom. Jeden z nich ihneď kontaktoval cez núdzové číslo 159 hliadku mestskej polície, ktorá bola na mieste udalosti do pár minút. Mestský policajt obišiel okolité prevádzky s otázkou, či nevideli niečo podozrivé. Následne bola na miesto privolaná hliadka štátnej polície, ktoré pre závažnosť prípadu kontaktovala kriminalistov.

Podľa informácií z policajného zdroja, sa počas vyšetrovania sa na miesto udalosti dostavila rodinná príslušníčka ( manželka ) pravdepodobného páchateľa. Po ukázaní fotografie poškodenému , tento ho rozpoznal a označil ako útočníka. Manželka polícii uviedla, že jej manžel trpí psychickými problémami. Po páchateľovi polícia začala pátrať, kedže manželka nevedela, kde sa nachádza.

aktualizácia: tlačová správa PZ SR

Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši za aktívnej pomoci občanov vypátrali a zadržali podozrivého z násilnej trestnej činnosti.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši  obvinil 49 ročného Jaroslava (z okresu Liptovský Mikuláš) zo zločinu lúpeže. Obvinený muž mal v stredu 7. júla popoludní vojsť do predajne v Liptovskom Hrádku, kde mal žiadať od predavača peniaze. Následne ho mal fyzicky napadnúť a z krku mu mal strhnúť retiazku. Napadnutý muž mal z obavy, že útok bude  pokračovať, obvinenému mužovi vydať finančnú hotovosť. Obvinený muž mal pri odchode z predajne zobrať aj mobilný telefón.

Napadnutý 33 ročný muž utrpel zranenia s doposiaľ presne nezistenou dobou liečenia. Odcudzením vecí a finančnej hotovosti vznikla predbežná škoda vo výške 220.-€.     

Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval na obvineného muža podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.  Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

foto: google

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *