Zaujímavosti

Medveď zranil človeka

Ako nám potvrdil hovorca ZZS Martin Balko, v stredu 23. 08. 2023 v doobedňajších hodinách bola privolaná pozemná záchranná služba do obce Pribylina k zranenému mužovi.

Ten mal uviesť, že pri prechádzke lesom medzi Pribylinou a Liptovskou Kokavou v lokalite ktorú miestni volajú Badzgoň, ho napadol medveď. Zranil mu ruku a oblasť brucha. Záchranári ho transportovali do zdravotníckeho zariadenia, kde mu ruku a brucho ošetrili. Zranenia neboli tak vážne, žeby vyžadovali hospitalizáciu. Osoba bola prepustená do domáceho liečenia.

Ako nám potvrdil zdroj z obce Pribylina, policajný zbor privolal Zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorý bude oblasť , kde došlo k stretu monitorovať.

Dávajte si pozor pri prechádzkach lesom a v extraviláne. Keďže je aktuálne sezóna húb a ešte stále letné prázdniny v lesoch sa pohybuje zvýšený počet ľudí, čo môže viesť k náhodným stretom s lesnou zverou.

Musíme vyvrátiť informácie, ktoré sa šíria, že muž bol ťažko zranený, prevážal ho vrtuľník a v nemocnici bojuje o život.

Ako predísť stretom s medveďom: https://zasahovytim.sopsr.sk/bezpecnost/

foto ilustračné: Jozef Maga https://www.facebook.com/profile.php?id=100080930200889

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *