FotogalériaKrimi

Mladíci si kratili chvíľu rozbíjaním budovy

Liptovský Hrádok: Rinčanie skla a krik z opustenej budovy prekvapili neskoro večer obyvateľa neďalekej  bytovky.

V stredu vo večerných hodinách zavolal na tiesňovú linku 159 mestskej polície v Liptovskom Hrádku občan a oznámil, že z budovy na konci mesta sa ozýva hluk, buchot a rinčanie skla.  Hliadka mestskej polície pri príchode na miesto videla pri budove na zemi štyri bicykle a počula rinčanie skla. Po vstupe príslušníka do budovy, ten ale žiadne osoby nevidel a tak hlasným upozornením osoby vyzval, aby sa dostavili k bicyklom von.  Tie tak neučinili, preto si následne na to povolal na pomoc aj hliadku z OO PZ v Liptovskom Hrádku. Po príchode hliadky táto spoločne s mestskou políciou objekt prehľadala a zaistila štyri mladistvé osoby. Pri obhliadke budovy zacítili splodiny horenia, ale oheň nespozorovali. Následným vypočúvaním týchto osôb na mieste udalosti, tieto sa k činu priznali, ale nevedeli zdôvodniť, prečo z ich strany došlo k vandalizmu a rozbíjaniu sklenených výplní a zariadenia budovy. Hliadka vyrozumela aj rodičov, ktorí sa do 15 minút taktiež dostavili na miesto.  Chlapci tvrdili, že v uvedenej budove boli prvýkrát  a svojím konaním rozbili len 5 sklenených výplní a zapálili záclony, ktoré aj uhasili.

Kedže sa jedná o budovu v správe VÚC Žilinského kraja a škoda na majetku bude väčšieho rozsahu, prípad už prevzal poverený vyšetrovateľ OR PZ v Liptovskom Mikuláši.  Výška škody bude stanovená na základe znaleckého posudku. Aký trest hrozí páchateľom a bližšie okolnosti prípadu budeme aj naďalej sledovať.

Rýchlym zásahom Mestskej polície v Liptovskom Hrádku, boli páchatelia dolapení na mieste a tak sa zasa raz podarila skvelá práca pri eliminovaný takýchto prípadov v meste.

 

foto: Mestská polícia Liptovský Hrádok