Krimi

Mladistvého obvinili z násilnej trestnej činnosti – pokračovanie sobotného incidentu v Liptovskom Mikuláši

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline po vykonaní potrebných  procesných úkonov a zabezpečení dôkazov vzniesol obvinenie mladistvej 16-ročnej osobe  za obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu a za zločin útok na verejného činiteľa.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že obvinený mladistvý v skorých ranných hodinách dňa 26. mája 2024 pred ubytovacím zariadením v meste Liptovský Mikuláš po predchádzajúcom hromadnom fyzickom konflikte mal viesť osobné motorové vozidlo značky BMW a svojou bezohľadnou jazdou ohrozovať tam nachádzajúce sa osoby a zasahujúceho policajta.

Počas jazdy  obvinený zranil jednu osobu, ktorá bola prevezená do nemocnice. Zasahujúci policajti po predchádzajúcich výzvach na zastavenie vozidla použili varovné výstrely ako aj výstrely na vozilo, po ktorých vodič s vozidlom nezastavil  a mal pokračovať vo svojej bezohľadnej jazde.  

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.  Ďalšie okolnosti prípadu sú naďalej predmetom vyšetrovania. 

Zdroj: KR PZ SR ZA

O incidente v centre Liptovského Mikuláša sme vás informovali v tomto článku: https://liptov112.sk/nocna-strelba-v-centre-liptovskeho-mikulasa/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *