Krimi

Muž a žena z Liptovského Mikuláša, čelia obvineniu z drogovej trestnej činnosti

Operatívni pracovníci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši svojou operatívno – pátracou činnosťou zistili páchateľov drogovej trestnej činnosti.
V mesiaci apríl roku 2023 na ich výzvu vydala osoba M.P. igelitovú tašku s obsahom zelenej sušiny rastliny rodu Cannabis. Expertíznym skúmaním, bolo zistené, že z tohto materiálu, by bolo možné pripraviť najmenej 1.000 bežných jednotlivých dávok drogy. V rámci následne vykonanej prehliadky iných priestorov – motorového vozidla, boli zaistené veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou.
V súvislosti s uvedenou vecou, vyšetrovateľ už vzniesol obvinenie 38 ročnému mužovi za zločin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Taktiež v mesiaci apríl 2023 osoba A.S. pracovníkom kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši, na ich výzvu vydala sklenenú dózu s plastovým uzáverom s obsahom 12 ks plastových uzatvárateľných sáčkov s obsahom zelenej sušiny rastliny rodu Cannabis. Vykonaným expertíznym skúmaním bolo zistené, že z tohto obsahu je možné pripraviť najmenej 57 bežných jednotlivých dávok drogy. Počas následne vykonanej prehliadky iných priestorov – motorového vozidla, bola zaistená biela kryštalická látka s prítomnosťou metamfetamínu a dimetylsulfónu, z ktorej je možno vyrobiť 13 jednotlivých dávok drogy.
V súvislosti s uvedenou vecou, vyšetrovateľ už vzniesol obvinenie 42 ročnej žene za zločin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania

Text + foto PZ SR