Krimi

Muž čelí obvineniu z pokračovacieho zločinu

Kriminálna polícia Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku na základe nepriamych dôkazov podozrievala 37 ročného muža zo spáchania trestných činov poškodzovania cudzej veci. Z uvedeného dôvodu bolo po tejto osobe vykonávané mieste pátranie.
V krátkej dobe po spáchaní ďalšieho skutku, bol za pomoci občana nájdený a predvedený hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru Liptovská Teplá.
Dňa 05.04. 2023 bol vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Ružomberku zadržaný P.F. z Ružomberka, ktorý od 29.03.2023 páchal trestnú činnosť v Ružomberku. Na svedomí má mať poškodenie a postriekanie Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie, poškodenie Kaplnky Svätého Jozefa, prepichnutie pneumatík na 7 osobných motorových vozidlách. V rôznych častiach mesta mal posprejovať kovové oplotenie rodinného domu, plastové dvierka na merači plynovodu, osobné motorové vozidly značky Škoda Fabia, Kia Ceed, posuvnú nerezovú bránu, fasádu betónového plotu, tri nerezové poštové schránky, malú nerezovú bráničku, nerezové dvierka elektrickej rozvodnej skrine, sklenené výplne na objekte reštaurácie.
Vyšetrovateľ vzniesol mužovi obvinenie z pokračovacieho zločinu poškodzovanie cudzej veci a spracoval podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie.

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania

Zdroj + foto : PZ SR