Naplnili svoje poslanie

01.01.2019 hodinu po polnoci, kedy väčšina ľudí  ešte vítala a oslavovala príchod Nového roku 2019, kokavskí dobrovoľní hasiči Ľubomír Šuňavec, Lukáš Porubän a Lukáš Golis prechádzali obcou, kde pri požiarnej zbrojnici spozorovali na zemi ležať nehybné telo mladého človeka.  Pribehli k nemu a kedže videli, že je v bezvedomí a  nereaguje, jeden z nich ihneď telefonicky kontaktoval linku 155 . Operátorka ZZS  chlapcov navigovala ako majú postupovať, tí postihnutú osobu uložili na lavičku v blízkej autobusovej zastávke do stabilizovanej polohy a čakali na príchod RLP z NsP v Liptovskom Mikuláši.

Ako nám dnes zatelefonovala hovorkyňa záchranárov Alena Krčová, chlapci svojou činnosťou nepochybne konali správne a profesionálne.  Tým, že postihnutej osobe privolali lekársku pomoc a do príchodu posádky ju uložili  do stabilizovanej polohy, predišli možnej tragédii.

Posádka chlapca previezla na ošetrenie do mikulášskej nemocnice, kde ho ošetrili a nad ránom, bez hospitalizácie prepustili do domáceho liečenia. Bližšie informácie o totožnosti mladíka nie sú známe, kedže sa jednalo o mladistvú osobu.

Mladí hasiči z Liptovskej Kokavy tak naplnili svoje poslanie pomáhať   v núdzi.  Touto cestou im vyjadruje poďakovanie aj starosta obce Liptovská Kokava Ing. Július Porubän.