FotogalériaNehody

Náraz do stĺpu skončil tragicky

Račkova dolina: Nočná jazda džípu tmavou dolinou skončila silným nárazom.

Džíp značky Mitsubitchi zrejme vo vysokej rýchlosti narazil do stĺpu elektrického vedenia a následne sa prevrátil na strechu. Pre štvorčlennú posádku mal náraz fatálne následky. Jeden z mladých mužov zomrel na následky zranení priamo na mieste, jeden sa zranil ľahšie a zvyšní dvaja skončili s ťažkými zraneniami, pričom záchranári museli na mieste jedného z nich oživovať, čo sa im podarilo. Ako prví na mieste zasahovali policajti z obvodného oddelenia z Liptovského Hrádku, spoločne s hasičmi. Zraneným poskytli predlekársku pomoc, telo nebohého vytiahli spod vraku vozidla. Na mieste zasahovali tri posádky záchranárov, ktorí zranených ošetrili na mieste a dvoch ťažko zranených previezli do nemocnice.

Podľa našich zistení sa partia mladých ľudí z okresu Púchov mala zabávať na jednej z chát. Prečo si mladíci sadli do auta, zrejme pod vplyvom alkoholu, je predmetom vyšetrovania polície, ktorá nehodu zadokumentovala.

Keďže náraz do stĺpu bol silný, odtrhol trafostanicu na ňom a poškodil elektrické vedenie. Celá Račkova dolina je preto bez el. prúdu a poruchu odstraňujú na mieste elektrikári.

Článok aktualizujeme o tlačovú správu KR PZ v Žiline,  plus naše nové fotografie z miesta nehody.

V noci z piatka na sobotu (16.9.-17.9.2016) došlo k tragickej dopravnej nehode na miestnej komunikácii v Račkovej doline, okres Liptovský Mikuláš. Podľa predbežných informácií doposiaľ nestotožnený vodič na terénnom vozidle Mitsubishi z presne nezistených príčin narazil do stĺpa elektrického vedenia a následne sa vozidlo prevrátilo. Pri dopravnej nehode utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol, 22 ročný mladík z okresu Čadca. 23 ročný mladík z Ružomberka utrpel ťažké zranenia a ďalší dvaja mladíci vo veku 22 a 23 rokov vyviazli predbežne s ľahkými zraneniami. Všetky okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.