FotogalériaVideoZaujímavosti

Nečakaná silvestrovská návšteva na hasičských staniciach

Liptov: Na hasičské stanice v okresoch Liptovský Mikuláš a Ružomberok dnes pobede zavítal nečakaný hosť.

Sú tu pre nás 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Aj napriek sviatočnej atmosfére sú pripravení kedykoľvek pomôcť ľuďom vždy, keď to budú potrebovať. Áno, píšeme o hasičoch. A práve tých na Liptove dnes svojou návštevou poctil štátny tajomník Ministerstva vnútra Ing. Rudolf Urbanovič, aby im poďakoval za ich obetavú prácu a poprial do nového roku len to pozitívne.

Ako prvú navštívil hasičskú stanicu v Liptovskom Mikuláš, kde mu spoločnosť robil aj primátor mesta Ing. Ján Blcháč, PhD. Po prvotnom hlásení od veliteľa zmeny o počte príslušníkov a zásahovej činnosti, hasičom spoločne zapriali pokojnú službu a všetko dobré v novom roku 2018. Stretnutie sa viedlo v príjemnej, sviatočnej atmosfére, aj keď hasiči mali za sebou už dva výjazdy k dopravným nehodám. Na koniec stretnutia im štátny tajomník opätovne poďakoval za ich prácu a poprial príjemný zvyšok služby.

Ďalšou zastávkou bola stanica v Liptovskom Hrádku, kde veliteľ taktiež podal hlásenie a potom sa spoločne presunuli do spoločenskej miestnosti. Stretnutie na tejto stanici prevládalo v „rodinnej“ atmosfére, keďže počet príslušníkov je tu menší. Hasiči návštevu pohostili a prebrali rôzne témy. Aj napriek tomu, že nie sú doma so svojimi najbližšími, atmosféru na stanici mali ako doma. Ozdobený stromček, pokoj a celou stanicou sa niesla vôňa kapustnice. Štátny tajomník Ministerstva vnútra poďakoval hasičom aj na tejto stanici a do nového roku im želá len to najlepšie.

Po okrese Liptovský Mikuláš sa štátny tajomník Ministerstva vnútra presunul do Ružomberka, kde sa hasiči tesne predtým vrátili z výjazdu k dopravnej nehode. Veliteľ taktiež podal hlásenie o priebehu služby a o počte slúžiacich príslušníkov. Keďže stanica prešla rekonštrukciou, veliteľ pre návštevu pripravil prehliadku jej priestorov aj s podrobným výkladom. Ani tu štátny tajomník nezabudol poďakovať hasičom za ich prácu a poprial im príjemný zvyšok služby a všetko dobré v roku 2018.

Okrem hasičov dnes navštívil primátor mesta Ing. Ján Blcháč, PhD. spoločne s viceprimátorom Ing. Rudolfom Urbanovičom aj mestskú políciu, kde slúžiacim policajtom zapriali pokojnú službu a pokojný prechod do nového roku.