FotogalériaNehody

Nehoda pri Ružomberku: Kamión prevrátený na boku!

Ružomberok: Vážne vyzerajúca nehoda sa stala medzi Ružomberkom a Donovalmi

Pred 13-tou hodinou boli ružomberskí hasiči vyslaní k nehode kamiónu na ceste I/59 smerom na Donovaly. Kamión z Maďarska, ktorý prevážal práčky, zišiel, zo zatiaľ presne nezistených príčin, mimo cestu. Vodič sa pri nehode našťastie nezranil. Alkohol bol u neho vykonanou dychovou skúškou vylúčený. Ružomberskí hasiči vozidlo zabezpečili proti vzniku požiaru, skontrolovali, či z vozidla neunikajú prevádzkové kvapaliny a očistili cestu od následkov nehody. Príčinu vzniku nehody vyšetrujú ružomberskí dopravní policajti.

Keďže bol kamión plný tovaru, v dnešných podvečerných hodinách by mal prísť ďalší, do ktorého sa tovar preloží. Havarovaný kamión sa potom pokúsia vytiahnuť pracovníci odťahovej služby. O ďalších obmedzeniach v danom úseku vás budeme čo najskôr informovať!

Aktualizácia 19.2.2016 10:30

Približne o 19-tej hodine na miesto prišli pracovníci asistenčnej služby, ktorí práčky preložili do ďalšieho kamiónu. Prekladanie im zabralo viac ako štyri hodiny, počas ktorých bola doprava na ceste usmerňovaná políciou v jednom jazdnom pruhu. Pred polnocou prišli na miesto pracovníci odťahovej služby, ktorí kamión vytiahli takmer po trištvrte hodine na cestu. Počas vyťahovania bola cesta I/59 z Ružomberka na Donovaly úplne neprejazdná.