FotogalériaNehody

Nehoda troch áut zablokovala hlavný ťah!

Podtureň: Hlavná cesta spájajúca mestá Liptovský Hrádok a Liptovský Mikuláš bola dnes z dôvodu nehody na niekoľko minút uzavretá.

Približne o pol štvrtej poobede boli všetky záchranné zložky privolané k dopravnej nehode na ceste I/18 blízko obce Podtureň. Došlo tu k zrážke troch áut, z ktorých dve skončili mimo cesty. Na miesto vyrazili dve posádky záchranárov, ako aj dve posádky hasičov, z Liptovského Mikuláša aj Liptovského Hrádku. Pri nehode sa zranila aj jedna osoba, ktorú záchranári previezli do nemocnice. Privolaní hasiči pomohli záchranárom s jej ošetrením a naložením do sanitky, očistili cestu od prevádzkových kvapalín  a častí vozidiel. Keďže havarované vozidlá a ich časti boli po celej ceste, počas dokumentovania nehody bola cesta na nevyhnutný čas uzavretá, neskôr bola premávka vedená v jednom jazdnom pruhu. Dopravu na mieste usmerňovali policajti.

Presné príčiny a okolnosti tejto nehody vyšetruje dopravná polícia, ktorá nehodu zadokumentovala. Podľa našich informácií však malo jedno z vozidiel dostať šmyk, prejsť do protismeru, kde sa zrazilo s ďalším a náraz ho odhodil do tretieho z áut. Pod túto nehodu sa zrejme podpísalo neprispôsobenie jazdy stavu a povahe vozovky, keďže v celom úseku sa výrazne šmýkalo.