Nelegálna skládka v lese

Dobrovoľným hasičom z Liptovskej Kokavy bola v sobotu podvečer ohlásená nelegálna skládka odpadu pri rieke Belej v lesnom poraste.

V nedeľu sa dvaja členovia išli osobne presvedčiť o pravdivosti tohto oznámenia. Po príchode na miesto, našli v lesnom poraste, v blízkosti cesty medzi obcami Pribylina a Liptovská Kokava, porozhadzované súčiastky a interiér z osobného motorového vozidla. Nakoľko sa na mieste našli aj originálne doklady ako veľký a malý technický preukaz, kartičky od technickej a emisnej kontroly plus potvrdenie o zákonnom poistení a rôzne iné doklady, hasiči túto udalosť ohlásili na bezplatné telefónne číslo 158.

Po príchode polície, táto šetrením zistila, že sa jedná o nelegálnu skládku na pozemku urbárskeho spoločenstva v Pribyline. Podľa vyjadrenia starostu obce Pribyliny pána Ing. Kohúta Milana, takúto skládku už riešili pred nedávnom vo vlastnej réžii obce.

Celým prípadom a už zaoberá polícia a príslušné orgány.

Je pre nás nepochopiteľné, že v 21-storočí dokáže človek urobiť niečo takéto barbarské. Žijeme v krásnom prostredí a nevieme si ho vážiť. Pritom stačí tak málo, a takýto odpad odviezť na zberný dvor, kde si s ním poradia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *