Požiare

Nočný požiar v Liptovských Revúcach spôsobil množstvo škôd

Hasiči boli dnes krátko pred druhou hodinou v noci privolaní k požiaru humna do obce Liptovské Revúce – časť Stredná Revúca, okres Ružomberok.

Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že plamene zachvátil drevené humno, pričom požiar sa začal rozširovať aj na blízke obývané a neobývane objekty, ktoré boli okrem požiaru ohrozené aj sálavým teplom. Na mieste udalosti zasahovali profesionálni hasiči z Ružomberka, Liptovského Mikuláša a zo Žiliny a členovia DHZ obcí Liptovská Osada, Liptovské Revúce a Liptovská Lužná. Zasahujúcim hasičom sa požiar podarilo po takmer 4 hodinách zlikvidovať, skryté ohniská v zasiahnutých objektoch vyhľadávali pomocou termokamery a na jednom z objektov rozobrali strešnú konštrukciu.

Požiarom bolo zasiahnutých celkom 6 rodinných domov, 3 hospodárske budovy, 1 altánok, 2 osobné motorové vozidlá a tri motorky. Škoda bola predbežne vyčíslení na viac ako 200-tisíc eur. Na mieste sa nachádza expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z PTEÚ MV SR v Bratislave. Pri udalosti sa nikto nezranil.

Foto: HaZZ