Nové sanitky slúžia už aj na Liptove

Flotilu sanitiek spoločnosti LSE – Life Star Emergency obnoví a rozšíri 127 na tento účel upravených vozidiel Mercedes-Benz Sprinter. Pôjde pritom o 107 vozidiel pre záchranky (RZP/RLP)

Možno ste ku koncu minulého roka zachytili v médiách správu o tom, že najväčšší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby Falck Záchranná a.s. na Slovensku končí a jeho prevádzku preberie spoločnosť LSE (Life Star Emergency z Pezinka)
Falck Záchranná a.s. na liptove prevádzkovala stanice RZP Bešeňová, RZP Liptovský Mikuláš , RZP Liptovský Hrádok a RZP Východná.
Na všetkých spomínaních staniciach práve prebieha výmena poskytovateľov ZZS a teda i sanitných vozidiel.

Na stanici v Liptovskom Hrádku si záchranári prevzali a do užívania zapojili túto novú modernú sanitku minulý týždeň.

My im z redakcie prajeme, čo najmenej ostrých výjazdov a keď už život zariadi, aby sa z každého výjazdu vrátili živí a zdraví.


Sanitky VW Transporter T5 a T6 Motion spoločnosti Falck Záchranná a.s. vymení za najnovší Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI . Tieto vozidlá sú vybavené tzv. full servisnou zmluvou. Všetky dodané vozidlá RZP/RLP sú vybavené 7-stupňovou automatickou prevodovkou 7G-TRONIC, ktorú nemá na Slovensku – okrem spoločnosti LSE – Life Star Emergency – žiadna iná!
Výbava dodaných Sprinterov obsahuje adaptívne ESP, asistenta jazdy pri bočnom vetre, bezkľúčové štartovanie a ľahko udržiavateľný poťah sedadiel pre posádku v kabíne vozidla. Špecifickou výbavou je aktívny asistent brzdenia, cúvacia kamera a handsfree telefonovanie.


 Výbava nad rámec

K dodanej výbave sanitiek patria napr. aj nezávislé kúrenie a klimatizácia v ambulantnom priestore, vrátane integrovaného zariadenia na trvalú dezinfekciu ovzdušia, kardio kreslo na transport pacienta – aj s nájazdovou plošinou, garantujúce pri niektorých diagnózach pohodlnejšie sedenie pre pacienta, transportný automatický dýchací prístroj s programom na riadené dýchanie aj vo vozidlách RZP a RZP S – čo už ide nad rámec povinnej zákonnej výbavy. Súčasťou výbavy je aj kvalitný anatomicky tvarovaný matrac na ležadle, spolu s 5-bodovým samonavíjacím bezpečnostným systémom, zabezpečujúcim lepšiu stabilitu pacienta a šetrnosť pri transporte a nakoniec: integrovaný transportný prostriedok pre najmenšie deti PEDI MATE priamo v matraci ležadla, vďaka ktorému je transport detí bezpečnejší a šetrnejší.
Vozidlo je vybavené najmodernejšou prístrojovou technikou
defibrilátor/monitor zn. LIFEPAK 15 , moderný umelo-pľúcny ventilátor , odsávačka a lineárny dávkovač liekov (autoinjektor).


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *