Zaujímavosti

Na stanicu prišiel s tým, že mu horí domček

Liptovský Hrádok: Prikladal si do piecky, videl plamene.

Dňa 23. januára 2016 vo večerných hodinách, prišiel osobne na hasičskú stanicu v Liptovskom Hrádku miestny občan Peter Š. ktorý ohlásil na ohlasovni požiarov, že mu horí záhradný domček v ktorom býva. Slúžiacim hasičom povedal, že ich počká pred stanicou. Tí po vystrojení a otvorení brány zistili, že sa tam už ohlasovateľ nenachádza. Nakoľko sa jednalo o „známu firmu“ a uvedený domček sa nachádza pár metrov od stanice na sídlisku Prekážka v Liptovskom Hrádku, hasiči sa vydali pešo ohlasovateľa hľadať. Našli ho v spomínanom domčeku, kde spal. Už pri rozhovore na stanici mali podozrenie, že pán je pod vplyvom alkoholu. Kedže hasiči k svojej práci pristupujú maximálne zodpovedne v akejkoľvek situácii, uvedenú vec nepodcenili a vybrali sa ho hľadať pešo.

Podľa potvrdenej informácie od hovorkyne KR HaZZ v Žiline Miroslavy Ondrichovej: ,,Hasiči pána zobudili a ten im povedal, že pri príchode si išiel zakúriť v piecke a pri tom videl plamene a myslel si že mu horí domček, tak to išiel pešo ohlásiť.“ Našťastie sa jeho slová nepotvrdili a domček mu nezhorel.

Aj takéto úsmevné príhody sa stávajú pri výkone povolania hasiča. V tomto prípade to skončilo šťastne. Ale je na zamyslenie sa, čo ak by v tom momente niekto potreboval pomoc a hasiči by boli na falošnom výjazde?!