Krimi

Pátranie v okolí Liptovského Hrádku skončilo smutne

Liptovský Hrádok: Pani Máriu hľadali desiatky profesionálov a dobrovoľníkov, aj vrtuľník.

Dňa 07. apríla 2016 o 16.00 hodine bolo vyhlásené pátranie po nezvestnej osobe ženského pohlavia z mestskej časti Liptovského Hrádku – Dovalova. Na požiadanie Obvodným oddelením Policajného zboru v Liptovskom Hrádku o súčinnosť pri pátraní po nezvestnej 62 – ročnej Slovenke bolo nasadených sedem psovodov so psami a piati príslušníci HZS. V poobedňajších hodinách prepátrali okolie obcí Liptovská Kokava, Dovalovo, Vavrišovo, no neúspešne. Do pátrania bol v nočných hodinách nasadený aj vrtuľník Letky Ministerstva vnútra s termovíziou, ktorý priletel z Bratislavy o polnoci a do druhej hodiny ráno prehľadával okolitý terén. Následne bola pátracia akcia prerušená s negatívnym výsledkom.

V skorých ranných hodinách pátranie pokračovalo, keď prišli ďalší psovodi so psami a záchranári HZS. Náhodný okoloidúci nahlásil, že v koryte rieky Belá nad Liptovským Hrádkom, vidí ležať človeka, no žiaľ už bez známok života. Mŕtve telo z rieky vytiahli liptovsko hradockí hasiči a to následnej putovalo na súdno lekársku pitvu do Martina.

Záchrannej akcie sa zúčastnili príslušníci HZS zo Západných Tatier a psovodi zo Západných, Nízkych Tatier, Veľkej, Malej Fatry a Školiaceho strediska, Policajný zbor, dobrovoľný hasičský zbor z Liptovskej Kokavy a Liptovského Hrádku a široká verejnosť.