KrimiPolícia pátraVýzvy

Pátranie po nezvestných stále bez výsledku

Aj počas dnešného dňa pokračovalo pátranie po dvoch chlapcoch vo veku 15 a 16 rokov, ktorí sú nezvestní od soboty 11.09.2021. Okrem záchranárov HZS sa na pátracej akcii zúčastnili ďalšie profesionálne zložky, množstvo dobrovoľníkov z hasičských zborov z okresu Liptovský Mikuláš a tiež ľudí z okolitých dedín. V rojniciach prehľadávali oblasť Jánskej doliny a opäť vytipované miesta – od chát, cez potoky, jaskyne, kopce, chodníky. Napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených sa ani dnes nepodarilo nezvestných chlapcov nájsť.

Na výzvu PZ SR sa v stredu 15. 09. 2021 o 11:00 hod zišlo v Liptovskom Jáne pri zotavovni MV SR Bystrá spolu 15 dobrovoľných hasičských zborov s 82 členmi, ktorí prišli pomôcť s pátraním. Na výzvu na sociálnych sieťach zareagovala približne rovnaká skupina dobrovoľníkov z radov civilistov.

Do pátracej akcie sa zapojili členovia Dobrovoľných hasičských zborov z obcí Smrečany 1 člen, Žiar 4 členovia, Východná 6 členov, Liptovská Kokava 9 členov, Vavrišovo 5 členov, Liptovský Hrádok 6 členov, Liptovská Ondrašová 4 členovia, Bodice 4 členovia, Liptovský svätý Kríž 2 členovia, Podtureň 12 členov, Liptovská Porúbka 6 členov, Važec 5 členov, Liptovský Trnovec 7 členov, Ploštín 5 členov a Trstená 3 členovia.

Podľa vyjadrenie členov Horskej služby v najbližších dňoch sa neplánujú ďalšie takéto väčšie pátracie akcie. Horská služba bude hľadať za pomoci psov vytipované lokality.

Chceli by sme aj touto cestou vyvrátiť akékoľvek šíriace sa fámy o nájdení zvyškov oblečenia, mobilného telefónu a podobných zaručených správ. Od začiatku pátracích akcií sa nič nenašlo. Indície ktoré sme mali od kamarátov, spolužiakov a blízkych chlapcov sa nijako nepotvrdili. Taktiež môžme vyvrátiť informácie, že chlapcov „zožrali“ medvede, potvrdila polícia.

Čo sa mohlo stať a kde sú chlapci sa pre tento krát nedozvieme. Treba len dúfať, že sa chlapci sami ozvú a budú v poriadku. Doma ich čakajú zronení rodičia a kamaráti.

Akékoľvek informácie o pohybe alebo pobyte chlapcov, oznámte sa čísle 158 alebo osobne na ktorom koľvek oddelení polície.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *