Aktuálne z hôrKrimiVýzvy

Pátranie pokračuje aj dnes

Aj dnes pokračuje pátranie po dvoch nezvestných mladých mužoch z Podtúrne. O 11-tej hodine v utorok 14. 09. 2021 začala pátracia akcia za pomoci viac ako päťdesiatky dobrovoľníkov , členov Horskej služby a letky ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorá do pátrania nasadila vrtuľník.

Chlapci v sobotu 11. 09. 2021 odišli z domu do susednej obce Závažná Poruba, kde ich aj naposledy videli kamaráti. V tento deň sa domov nevrátili, nepodali o sebe žiadnu správu. Mobilné telefóny majú vypnuté.

Polícia aj rodinný príslušníci vyzvali dobrovoľníkov o pomoc pri pátraní po nezvestných.

Veríme, že chlapci sa len niečoho zľakli a prídu domov, prípadne sa ich podarí nájsť živých a zdravých, povedal jeden z dobrovoľníkov na mieste pátrania.

Ak sa dnes nepodarí chlapcov nájsť, na zajtra t.j. stredu 15. 09. 2021 plánuje rozsiahlu pátraciu akciu zorganizovať Dobrovoľná požiarna ochrana na Slovensku so svojimi zbormi na Liptove. Predbežný zraz je v stredu o 8:00 hod v Závažnej Porube.

Článok budeme priebežne aktualizovať o získané nové skutočnosti.

Nezvestnosť osôb nahlásila rodina

Správa HZS :

Dnešný deň 13.09.2021 pokračovalo pátranie po dvoch mladíkoch z obce Podtureň, ktorí sú nezvestní od soboty 11.09.2021. Záchranári HZS spolu s príslušníkmi Polície prepátravali naďalej oblasť Závažnej Poruby. Zároveň sa zamerali na vytipované lokality a toky rieky Váh až po obce Okoličné a Uhorskú Ves. Pátracej akcie sa za Horskú záchrannú službu zúčastnili dnešný deň 4 psovodi, 1 pracovník Strediska lavínovej prevencie a 3 príslušníci Školiaceho strediska HZS zo Západných a Nízkych Tatier. Záchranári sa okrem pozemného pátrania zamerali aj na pátranie zo vzduchu za pomoci drona. Pátracia akcia nebola úspešná ani dnešný deň. Nezvestnosťou mladíkov sa ďalej bude zaoberať Polícia.

Pátranie po mladíkoch v oblasti Závažnej Poruby pokračovalo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *