Zaujímavosti

Peter odišiel zo štátnej karantény

Horehronec Peter, minulú sobotu nastúpil do karanténneho zariadenia MV SR , ktoré bolo zriadené v Liptovskom Jáne v hoteli Ďumbier. Po návrate zo Švajčiarska, kde istú dobu pracoval na stavbách v Zurichu bol umiestnený do už spomínaného zariadenia, kde pricestoval s policajnou eskortou z našich hraníc. Po asi dvoch hodinách, sa rozhodol, že z karantény dobrovoľne odíde. Tak sa aj stalo a jeho kroky smerovali do Sihly na horehorní, kde ho už čakala jeho rodina.

Ako sa vyjadril Peter, žiadnu aplikáciu si neinštaloval a keď bude treba, môžu ho prísť skontrolovať domov, kde sa hodlá stráviť štrnásť dňovú karanténu. Odmieta platiť akúkoľvek pokutu, ktorá mu hrozí od ÚRVZ v Brezne, ktoré už kontaktovalo políciu.

Podľa vyjadrenia Polície, táto muža našla doma na svojej adrese a upovedomila ho, že mu hrozí pokuta do výška 1659 eur. Vec už rieši Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Naš redaktor sa zhodou náhod v deň Petrovho odchodu nachádzal v blízkosti tohto zariadenia a stal sa svedkom tejto udalosti.

„Musím povedať, že tento pán bol značne pod vplyvom alkoholu. Vyvádzal už na izbe a na balkóne. Nadával personálu zariadenia a okoloidúcim nič netušiacim chodcom. Na popud personálu, bola privolaná policajná hliadka. Po jej príchode tento pán zbalený zišiel na recepciu a následne pred zariadenie. Vulgárne sa vyjadroval na príslušníkov polície. Jeden z nich ho upozorňoval, aby upustil od konania a vrátil sa do izby. Čo pán odmietal a jeho agresivita sa stupňovala.“

Ako to skončilo na mieste, nevieme,kedže kolega musel pre neodkladné pracovné povinnosti z miesta odísť. Vieme len zo zdroja Polície SR, že pán Peter odišiel a táto je vec je v štádiu riešenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *