FotogalériaPožiare

Plamene pílu úplne zničili

Partizánska Ľupča: Rozsiahly požiar píly za obcou pod lesom dnes poobede zamestnal hasičov z viacerých hasičských staníc na niekoľko hodín.

Pár minút pred 15-tou hodinou bol na Krajské operačné stredisko hasičov ohlásený požiar píly v obci Partizánka Ľupča. Na miesto vyrazili na niekoľkých vozidlách hasiči z Liptovského Mikuláša aj Ružomberka. Po príchode na miesto zistili, že hala, kde bola umiestnená výrobná linka, je z veľkej časti zasiahnutá požiarom. Okrem výrobnej haly začal horieť aj priľahlý lesík a tráva. Vzhľadom na situáciu boli na miesto povolaní aj hasiči z Liptovského Hrádku a Dolného Kubína. Celkovo tak na mieste zasahovalo 14 profesionálnych hasičov. Hasenie budovy prebiehalo z vonkajšej aj vnútornej strany. Vo vnútri haly však hasičov ohrozovali padajúce kusy konštrukcie, požiar preto likvidovali aj z dvoch plošín. Zásah okrem množstva horiaceho materiálu a silného vetra komplikovalo aj silné zadymenie, hasiči preto zasahovali v dýchacích prístrojoch. Hasičom sa požiar podarilo lokalizovať po takmer dvoch hodinách, no úplne zahasený bude zrejme až v priebehu noci, alebo zajtrajšieho rána. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Okrem profesinálov z troch okresov na mieste zasahovali aj dobrovoľní hasiči z obcí Partizánska Ľupča, Likavka a Liptovské Sliače.