Nehody

Po dopravnej nehode pozitívna dychová skúška na alkohol

V stredu 7. marca v čase okolo 09.30 hodine došlo na ceste prvej triedy v Liptovskom Mikuláši k dopravnej nehode.
59 ročná žena (z okresu Liptovský Mikuláš) mala viesť po ulici Garbiarskej osobné motorové vozidlo Volvo V 50. Z doposiaľ presne nezistených príčin mala s vozidlom naraziť do zadnej časti stojaceho osobného motorového vozidla Nissan Navara (stálo na červený signál stoj), ktoré viedol 31 ročný vodič (z Liptovského Mikuláša). Pri dopravnej nehode nedošlo k zraneniu osôb. U vodiča vozidla Nissan vykonanou dychovou skúškou nebol zistený alkohol. Žena sa po dopravnej nehode podrobila dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,15 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu (v prepočte 2,40 promile). Policajti žene obmedzili osobnú slobodu a na mieste jej zadržali vodičský preukaz. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslené na 3.000.-€.
Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Alkohol za volant nepatrí!!!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.
Je dôležité uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky.