Výzvy

Podgurážení vodiči na Liptove

Ani vysoký trest neodrádza vodičov jazdiť pod vplyvom alkoholu.

Neprejde deň aby nás polícia neinformovala o zadržaní vodičov pod vplyvom alkoholu. Nebolo tomu tak ani posledné dni, kedy v Žilinskom kraji zistili tieto prehrešky u viacerých vodičov cestnej premávky.

Ako uviedla hovorkyňa KR PZ SR v Žiline Janka Balogová vo svojej poslednej tlačovej správe: ,,Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. Vo 4. týždni roku 2016 zaevidovala polícia na cestách celkom 36 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov 9 nafúkali nad 1 promile, u 6 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Traja vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, až u 18 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna“.

V sobotu 30. januára popoludní zastavila policajná hliadka v Ružomberku vodiča vozidla Škoda Superb. 43 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,54 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,13 promile.

V sobotu 30. januára večer zastavila policajná hliadka v obci Demänová, okres Liptovský Mikuláš vodiča vozidla Škoda Fabia. 24 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,99 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,06 promile.

V nedeľu 31. januára napoludnie zastavila policajná hliadka v obci Stankovany motocyklistu, ktorý jazdil na motocykli bez ochrannej prilby. Pri kontrole sa 21 ročný mladík podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,49 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,02 promile.

Všetci vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Zdroj: Janka Balogová – hovorca KR PZ SR Žilina