Výzvy

Polícia žiada o pomoc pri vyšetrovaní dopravnej nehody

Polícia v Liptovskom Mikuláši žiada svedkov o pomoc pri vyšetrovaní dopravnej nehody, ktorá sa stala dňa 03. 12. 2019 v čase okolo  06.15 hod. na ceste II/584 v smere od obce Lipt. Trnovec na Liptovský Mikuláš

Doposiaľ nezistený vodič viedol nestotožnené motorové vozidlo v smere z Liptovského Trnovca na Liptovský Mikuláš, pričom pri predchádzaní osobného motorového vozidla zn. Škoda Fabia, liptovskomikulášskeho evidenčného čísla, narazil do jeho ľavej prednej časti  v oblasti predného kolesa, po čom jeho vodič  na zľadovatenej vozovke stratil nad vozidlom kontrolu, zišiel  mimo cestu vpravo, kde vozidlo pravou stranou narazilo do radu stromov. Pri dopravnej nehode došlo k poraneniu 68 ročnej spolujazdkyne, ktorá utrpela ťažké zranenia. Vodič vozidla po dopravnej nehode nezastavil a nesplnil si povinnosti účastníka dopravnej nehody. Bližší popis vodiča ani motorového vozidla nie je známy.

Vyšetrovateľ PZ v uvedenom prípade začal trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví v súbehu s prečinom neposkytnutie pomoci. 

     V tejto súvislosti žiadame svedkov, ktorí by vedeli poskytnúť informácie k uvedenej dopravnej nehode, totožnosti vodiča a stotožneniu motorového vozidla, aby tak urobili na odbore kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru, ul. Komenského 841 v Lipt. Mikuláši alebo na bezplatnej policajnej linke 158.

     Zimné obdobie, a s ním spojené časté zmeny počasia a ochladenie pod bod mrazu aj počas dňa, súvisí najmä so zníženou viditeľnosťou a zmenou povrchu vozovky. Treba sa rýchlo prispôsobiť aktuálnemu počasiu a podmienkam na ceste a dbať na zvýšenú bezpečnosť a opatrnosť.

     Hmly, sneženie, poľadovica ale aj „neviditeľní“ chodci, príp. cyklisti – hazardéri. Aj na toto by mali vodiči myslieť počas zimného obdobia.

     Zimné pneumatiky by už mali byť samozrejmosťou. Na cestách predvídajte a nezabúdajte na opatrnosť. Problémom nie je len hmla, sneh či poľadovica, ale náhle zmeny v počasí, napríklad prudký dážď. Preto znížte rýchlosť, jazdu prispôsobte stavu a povahe vozovky aj poveternostným podmienkam a dávajte pozor na ostatných. Ak aj zareagujete včas, neznamená to, že tak urobí aj vozidlo pred vami, či za vami. Dodržiavajte preto bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami. Pri šoférovaní netreba zbytočne riskovať predbiehaním, je potrebné používať bezpečnostné pásy a plne sa venovať vedeniu vozidla. Používajte správne osvetlenie vášho vozidla, tzv. „denné svietenie“ je za zníženej viditeľnosti nepostačujúce a treba použiť stretávacie svetlá.

     Upozorňujeme všetkých účastníkov cestnej premávky, aby v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok dbali na zvýšenú opatrnosť, ostražitosť a dôsledné dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *